Narzędzia social media – najlepsze planery postów

Opublikowane przez Jakub Wójcik w dniu

Ostatnia aktualizacja 30 czerwca, 2021 przez Jakub Wójcik

narzędzia social media

Coś bez czego na dłuższą metę nie obędzie się żaden Social Media Specialist. Narzędzia social media, które nie tylko ułatwią pracę, ale także ją przyspieszą. Skoro szukasz informacji na ten temat, to prawdopodobnie pracujesz na podobnym stanowisku i masz dość korzystania z różnych kanałów, publikowania postów o różnych porach i chcesz to wszystko ułatwić i ujednolicić. Dobrze trafiłeś! Przedstawiamy narzędzia social media, dzięki którym Twoja praca będzie bardziej skuteczna, efektywna i “czaso-oszczędna”. Planowanie postów na Instagramie i

Buffer - narzędzia social media

Buffer

Łatwe w obsłudze narzędzie do planowania postów, które swego czasu było chyba najpopularniejszym wyborem wśród zainteresowanych. Buffer oferuje możliwość zaplanowania postów na platformach takich jak Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram i LinkedIn. Narzędzie oferuje również możliwość śledzenia ilości polubień, komentarzy i wzmianek czy repostów. 


W wersji darmowej – masz możliwość zarządzania 3 kontami i możesz planować maksimum 10 postów na każdym z nich.

Later - narzędzia social media

Later

Narzędzie, które wcześniej funkcjonowało pod nazwą Latergram, najlepiej sprawdzi się do publikacji postów na Instagramie. Jego ogromną zaletą jest możliwość natychmiastowego podglądu tego, jak post będzie się prezentował na platformie. Dodatkowo, Later umożliwia nam także repostować najlepsze posty.

 
W wersji darmowej – mamy możliwość zaplanowania 30 postów na jednym profilu społecznościowym.

Postify - planowanie postów na instagramie

Postfity

Postfity pozwala na planowanie postów na Instagramie, Facebooku, Twitterze, LinkedInie czy Vkontakte. Zyskasz także możliwość wglądu w statystyki, polubienia czy komentarze. Możliwa jest także publikacja treści dla wielu kont, tworzenie planów publikacji, a nawet współpraca z innymi członkami zespołu. Postfity umożliwia także analizę i porównanie aktywności użytkowników na naszych profilach.

W wersji darmowej – możemy planować do 10 postów na 5 profilach społecznościowych.

Hootsuite - planowanie postów na instagramie

Hootsuite

Jedno z najpopularniejszych narzędzi i jednocześnie najbardziej kompleksowych. Na Hootsuite zaplanujesz wpisy na Facebooka, Twittera, Instagrama, LinkedIna, YouTube’a i Google+. Oprócz planowania i publikacji postów, zyskasz możliwość zaplanowania promocji postu. Dodatkowo, zyskasz dostęp do statystyk – polubień, zasięgu, reakcji czy zaangażowania.

Wersja darmowa Hootsuite nie jest dostępna, jednak mamy możliwość założenia konta na 30-dniowy okres próbny.

Post planner - narzędzia social media

PostPlanner

Dzięki PostPlanner, zyskasz możliwość publikacji i analizy postów na Facebooku, Instagramie, Pintereście, Twitterze, LinkedInie. Dzięki wbudowanemu algorytmowi, dowiesz się kiedy najlepiej opublikować Twoje treści. W PostPlannerze możemy także poszukać inspiracji do nowych postów oraz dodamy znaki wodne do naszych grafik.

W wersji darmowej – możesz przetestować PostPlanner bezpłatnie przez 14 dni.

CoChedule - narzędzia social media

CoSchedule

Poprzez CoSchedule, możemy zarządzać publikacjami na Facebooku, LinkedInie, Twitterze i Pintereście. Co ciekawe, narzędzie umożliwia nam korzystanie w ReQueue, czyli autopilota, który będzie publikował nasze posty wtedy, kiedy będą miały największą szans na duże zaangażowanie odbiorców. Dodatkową funkcją jest także możliwość integracji narzędzia z wieloma innymi aplikacjami, takimi jak WordPress, Mailchamp, Evernote, Google Docs, Trello, Asana, Zapier czy YouTube! CoSchedule pozwala też na stworzenie różnego rodzaju skryptów i zadań, które upraszczają pamiętanie o rzeczach najważniejszych.

W wersji darmowej – dostępny 14-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Kontentino - planowanie postów na instagramie

Kontentino

Narzędzie umożliwia publikację na Facebooku, Instagramie, LinkedInie, Twitterze i Pintereście. Ma również bardzo ciekawą i przydatną funkcję przesyłania zaplanowanych postów do akceptacji klienta. Linki do postów przesyłane są w formie prostego maila. Po kliknięciu w link, klient zostanie przeniesiony do Kontentino, gdzie będzie mógł zobaczyć post, a nawet zostawić notatkę.Dodatkowo, przy publikacji posta możesz dodatkowo określić budżet, który będzie przeznaczony na płatną promocję. Aplikacja ma także sporo dodatków takich jak np. podgląd posta czy sprawdzenie czy na grafice nie znajduje się zbyt dużo tekstu.

W wersji darmowej – 14-dniowy, darmowy okres próbny.

Narzędzia social media – podsumowanie

Planowanie postów na Instagramie i innych kanałach social media staje się znacznie łatwiejsze dzięki takim narzędziom jak planer postów. Myślę, że po tym krótkim artykule doskonale widać, jak wiele opcji do wyboru mamy. Dlatego metodą prób i błędów warto znaleźć narzędzie, które w naszym przypadku sprawdzi się idealnie i pomoże lepiej wszystko zorganizować i zaplanować – tak, żeby zaoszczędzić nasz – jakże cenny – czas. 😉

Koniecznie zobacz również:

4.5/5 - (6 votes)

Jakub Wójcik

Współtwórca Emerald Media, specjalista od kampanii Facebook Ads oraz SEO. Interesuje się sztukami walki, IT oraz dobrą muzyką. Z wykształcenia programista.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *